Sunday, September 18, 2011

فایده خمینی و حکومت جمهوری اسلامی ایران برای اسرائیل و غرب .انچه در 22 بهمن سال 57 حادث شد ایا برای ایران و جامعه ان لازم بود ؟ و اساسا چه فایده ای برای ایران و ایرانی داشت ?.
جنگ 8 ساله ایران و عراق چه دستاوردی برای ایران و ایرانی داشت ?و چه کسانی از انقلاب 22 بهن 57 و جنگ 8 ساله ایران و عراق فایده بردند ؟
هنوز حادثه انقلاب 57 حادث نشده بود روحانیون و اخوندهای آن زمان اعتقاد داشتند که چون مسلمانان متعقد به حضرت ابراهیم و ادیان ابراهیمی بوده و هستند .پس رابطه با یهودیان و کلیمیان جهان و حتی فلسطین (اسرائیل )مانعی ندارد چرا که ریشه یهودیان در نهایت به حضرت ابراهیم میرسد .
روحانیون ان زمان از نظر ایدئولوژی قبول داشتند که بخاطر خطر نفوذ شوروی و کمونیست مسلمانان با دول غربی و حتی اسرائیل که مردم انها دارای ادیان ابراهیمی بودند در رابطه باشند .برخی از روحانیون رابطه با امریکا و اسرائیل را که خدا پرست بودند بهتر از رابطه با روسها که بی دین و بی خدا بودند میدانستند .
حتی خمینی قبل از انکه یک شبه از قامت یک اخوند متحجر و عقب مانده مرتجع گاندی زمان شود، اعتقاد به ایجاد ارتباط با کشورهای دارای ادیان ابراهیمی و حتی اسرائیل بوده است .(اما وجود سیستم تحریف و تغییر و کتمان اطلاعات و حقایق تاریخی در نظام جمهوری اسلامی مانع از این شده که حقایق و اطلاعات دست در میان جامعه به گردش در اید .مثل این حقیقت که خمینی دارای دوستانی اسرائیلی بوده است )
خانم بن دوید (بن داود ) از دوستان اسرائیلی خمینی . . . خمینی هنوز در فرانسه در دهکده نوفل لو شاتو در حومه پاریس در محاصره اطرافیان خود که در اتش گدایی شهرت و قدرت می سوختند بود که یک باره سر و کله خانم بن دوید در نوفل لو شاتو پیدا میشود و با خمینی به گفتگو می نشیند .
خانم بن دوید که بود و چرا به دیدن خمینی رفته بود ؟
خانم بن دوید همسر یکی از رهبران یهودی اسرائیل و یکی از روحانیون بسیار متدین کلیمی که با خمینی 15 سال قبل از انقلاب ایران در تماس و رابطه بود .ولی چون این رهبر بلند پایه اسرائیلی فوت کرده بود لذا همسرش خانم بن دوید به دیدار خمینی در فرانسه میرود .البته خانم بن دوید بخاطر یک دیدار دوستانه به فرانسه و دیدن خمینی نرفته بود بلکه از طرف دولت اسرائیل و (شخص مناخیم بگین ) نخست وزیر اسرائیل به دیدار خمینی میرود .
تا ان زمان خمینی هیچ رابطه ای با دولت اسرائیل نداشت ولی برخی از همراهان او غیر مستقیم تماسهای دوستانه ای با اسرائیل داشتند .
خانم بن دیوید پس از بازگشت از دیدار با خمینی به اسرائیل در طی یک گزارش به دولت اسرائیل و شخص نخست وزیر (مناخیم بگین )اعلام میکند که حذف خمینی برای اسرائیل سودمند نبوده بلکه برعکس وجود خمینی میتواند فواید بسیاری برای اسرائیل به همراه داشته باشد و . . . و اینچنین بود که دولت اسرائیل تشخص داد که خمینی میتواند الترناتیو خوبی برای اهداف اسرائیل در منطقه باشد .
خانم بن دیوید در سال 1980 یعنی بعد از انقلاب 1357 با یک پاسپورت فرانسوی وارد ایران و تهران میشود حتی درست همان زمانهای که ایران در گیر جنگ با عراق بود و ایران وارد معاملات خرید اسلحه از اسرائیل شده بود ایرانیان کلیمی که از ایران گریخته بودند بسیاری از انها به ایران بازگشته و انهایی که اموالشان مصادره شده بود اموال خود را پس گرفتند و ظاهرا این اقدامات پیرو توافقهای بین ایران و اسرائیل انجام گرفته بود .
اما چرا حذف خمینی
جیمی کارتر قبل از بحرانی تر شدن اوضاع حکومت شاه و در ابتدای شروع حرکت انقلابیون در ایران از اسرائیل خواسته بود که خمینی را ترور و حذف کنند در ابتدا اسرائیل هم موافق این تصمیم امریکا بوده و قرار بود یک گروه را برای ترور تحت فرماندهی سرهنگ  آصف که مامور ترور خمینی بود روانه فرانسه کند اما شاه ایران با انجام این طرح مخالفت کرد و مانع کار شد .
حتی اسرائیل زمانی قرار بود جیمی کارتر را که با کارت حقوق بشر شاه ایران را میان منگه تحت فشار قرار بود ترور کند که باز با مخالفت شاه ایران این امر محقق نمیشود .
بهرحال این گزارش خانم بن دوید بود که دولتمردان اسرایل را متقاعد به مفید به فایده بودن خمینی برای اسرائیل کرد .
در سالهای پایانی حکومت شاه روابط ایران و اسرائیل کمی به سردی گراییده بود که دلایلی داشت .
اسرائیل از بیماری شاه اگاه بود و دلتمردان اسرائیل اعتقاد داشتند که بیماری او بر روی تصمیمات سیاسی او تاثیر گذار بوده است و این اسرائیل و دولتمردان ان را نگران کرده بود . در سال 1977 در اولین ماهی که مناخیم بگین نخست وزیر اسرائیل شده بود به ایران و ملاقات شاه میرود و پس از بازگشت در یک جمع خصوصی دلتمردان یهودی مدعی میشود که شاه از لحاظ فکری و تصمیم گیری دچار مشکل شده است .
از دلایل دیگر اختلاف میان شاه و اسرائیل صلح شاه با عراق بود .در سال 1977 شاه درگیر صلح با عراق بود که این مسله برای اسرائیل زیاد جالب نبود .اسرائیل موافق صلح بین ایران و عراق و ملاقات شاه و صدام در الجزایر نبود .اسرائیل و عراق دو دشمن سرسخت برای هم بودند و اسرائیل حاضر نبود عراق وارد در  کمپ ایران شود و اساسا به صدام و دولت عراق هیچ اطمینانی نداشت .
با توجه به تفاسیر فوق جنگ ایران و عراق در زمان خمینی بزرگترین خدمت و فایده برای اسرائیل بود و یکی از ان فایده ها فروش اسلحه به ایران در زمان جنگ ایران و عراق و سود بسیار برای اسرائیل بود .
بله رژیم خمینی بسیار بسیار بیشتر از حکومت شاه به اسرائیل خدمت کرده و فایده رسانده است خصوصا در سالهای اخیر و دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد .گرچه از سال 1990 و حمله امریکا به عراق و سرنگونی صدام تقریبا سیاستهای اسرائیل در مورد ایران عوض شد و دیگر اسرائیل از عربها ترسی نداشت چون صدام حسین اصلی ترین دشمن عرب خود را سرنگون شده میدید پس دیگر نیازی به ایران هم نبود .اما همیشه اختلاف میان سیاسیون و دولتمردان اسرائیلی و مقامات رده بالای اسرائیل وجود داشت که ایا به ایران نیاز است و یا نه و ایا اسرائیل ایران رابرای اینده لازم دارد یا خیر ؟اما اسرائیل هیچگاه نگرانی و ترس خود را از دستیابی ایران به انرژی هسته ای و سلاح اتمی مخفی نکرده است .
جنگ ایران و عراق و سود ان برای اسرائیل
بسیاری از سران حکومت جمهوری اسلامی ایران از ادامه جنگ حمایت میکردند .و مصر به ادامه ان بودند.چرا که چند هدف را از ادامه ان جنگ دنبال میکردندو یکی از انها معاملات و پور سانتهای کلان اسلحه بود .چرا که پور سانتهای کلانی در پی خرید و فروش اسلحه از اسرائیل رد و بدل میشود و در ایران رقابت بر سر پورسانتها بین گروه حامی رفسنجانی و گروه حامی بهشتی بود .این گروه های یاد شده به عنوان یک خط دومی در جهت رقابت بر سر پورسانتهای خرید و فروش اسلحه دررقابت بودند که این خط دوم هم در امریکا بود هم در اسرائیل و هم در ایران .البته این دو گروه یعنی گروه بهشتی و گروه رفسنجانی فرقی با هم برای امریکا و اسرائیل نداشتن بلکه مسله همه انها در حمایت از این اشخاص بر سر پول بود .
بعدها علی خامنه ای قصد داشت برای از میان بردن رقبای احتمالی مانند رفسنجانی یکسری از افرادی را که سوء استفاده های مالی کرده اند را بگیرد و ... اما رفسنجانی باهوش تر از خامنه ای در مصاحبه ای عنوان کرد که نه او و نه خانواده اش هرگز سوءاستفاده مالی نداشته و اساسا در کار بیزینس نبوده اند .اما این یک دورغ بزرگ بود چرا که هاشمی رفسنجانی و خانواده اش بیش از همه در معاملات اسلحه دست داشتند .
البته سید احمد خمینی هم در جریان خرید فروش اسلحه قرار داشت و حتی در ان دست هم داشت و ملاقاتی هم با اقای آری بن مناشه مشاور اطلاعاتی و امنیتی اسحاق شامیر نخست وزیر وقت اسرائیل داشته است . البته این ملاقاتها مختص سید احمد خمینی نبود بلکه افراد زیادی از سران نظام بودند که با اقای اری بن مناشه ملاقات داشتند .
اشغال سفارت امریکا و گروگانگیری و فایده ان برای . . .
یک ماه پیش از انکه حادثه اشغال سفارت امریکا در تهران صورت پذیرد عده ای جوان نزد شیخ علی تهرانی رفته که قرار بود در دانشگاه تهران سخنرانی داشته باشد .ان عده از شیخ علی تهرانی میخواهند که در قسمتهای پایانی سخنرانیش به سیاستهای امریکا حمله کرده و احساسات مردم را تحریک نماید تا ان عده بتوانند با سوءاستفاده از احساسات مردم یک تظاهرات بر علیه امریکا راه انداخته و به سمت سفارت امریکا بروند .البته ان عده نگفتند که قصد حمله به سفارت امریکا را دارد . هرچند پیشنهاد ان جوانان از طرف شیخ علی تهرانی رد شد اما بعدها موسوی خوئینیها یا همان اخوند سرخ خودش یک سخنرانی تند علیه امریکای ها انجام میدهد ومردم را که تحریک شده بودند را به سمت سفارت امریکا هدایت میکند .مردم تحریک شده به سمت سفارت امریکا رفته و سرانجام به داخل ان حمله نموده و ان را تسخیر و اعضاء ان را به گروگان میگیرند و خمینی ضمن حمایت از ان عمل ان را انقلاب دوم مینامد .
اما اصل داستان بگونه ای دیگر بوده .چرا که بعدها افشا شد که طراحان اصلی حمله به سفارت امریکا در خود امریکا بودند .حزب جمهوری خواهان ( رپوبلیکها )از طراحان اصلی این طرح بودند .طرح را طراحی و به ایران فرستادن و ...
پس از 444روز بحران گروگانگیری و . . . سقوط جیمی کارتر و روی کار امدن ریگان، آمریکا یها در قبال این خوش خدمتی سران حکومت ایران به حزب دمکراتهای امریکا که منجر به روز کار امدن ریگان شد مبلغ 52 میلیون دلار به حکوت ایران پرداخت میکنند .این 52 میلیون دلار در واقع یک انعام و دستخوش بود به حکومت ایران .52 میلیون دلار برای از میدان بدر کردن جیمی کارتر از عرصه انتخابات امریکا .و جالبتر انکه این پول توسط اقای آری بن مناشه به اقای کاشانی فرزند ایت الله کاشانی پرداخت میشود .سران و مقامات جمهوری اسلامی هم در جریان کامل دریافت 52 میلیون دلار توسط کاشانی از نماینده اسرائیل بوده اند.
گروگانگیری که یک بازی سیاسی و حتی مالی بود تا حکومت ایران 52 میلیون دلار را به جیب بزند و حکومت خمینی هم انقدر در امر آزادی گروگانها تعلل کردند تا ریگان رسما به عنوان رئیس جمهوری سوگند یاد کند .
برگرفته از کتاب پول خون نوشته اری بن مناشه مشاور اطلاعاتی و امنیتی نخست وزیر وقت اسرائیل
مهرداد حیدرپور پاریس
meh.mah2@yahoo.com

No comments:

Post a Comment